Τρίτη 25 Αυγούστου 2009

Ενας αγώνας γεμάτος γκόλ. Μάνεση - Νίκη Πλάτης 2 - 6

Αστραψε και βρόντηξε προχθές η Νίκη πλάτης στο γήπεδο του Μάνεσι επικρατώντας της τοπικής ομάδας με το ευρύ και εξαιρετικά επιβλητικό 6 - 2 και έτσι πήρε το εισητήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας.
Χαρακτηριστικό του αγώνα είναι ότι η Νίκη Πλάτης στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ήταν πίσω στο σκόρ με 2 - 1 αλλά στην εξέλιξη του αγώνα πάτησε τέρμα το γκάζι και πέτυχε 5 γκόλ κάνοντας την απόλυτη ανατροπή στο αποτέλεσμα.

Το φίλμ του αγώνα..........

Το 0-1 έγινε στο 23’ από τον Αρβανιταντώνη και στο 31’ ο Κωστόπουλος ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 46’ ο Τσούσης έδωσε το προβάδισμα 2-1 για το Μάνεσι, το οποίο όμως κράτησε μόλις πέντε λεπτά.
Στο 51’ ο Γιαννακόπουλος ισοφάρισε σε 2-2 και στο 59’ ο ίδιος παίκτης έγραψε το 2-3.
Τρία λεπτά αργότερα ο Γεωργακόπουλος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-4 και στο 67’ ο Σταθόπουλος πέτυχε το 2-5.
Το σκορ έκλεισε ο Αλμπαν στο 76’ (2-6).
Το ματς διαιτήτευσε ο Ζαρακοβίτης με βοηθούς τους Βρυώνη, Γκούμα.

ΜΑΝΕΣΗ: Σακκάς, Λιανός, Τσίχλης, Γρ. Κωστόπουλος, Βαλτασάρος, Αποστολόπουλος (78’ Αργυρόπουλος), Γιαννόπουλος, Τσούσης, Θεοδωρακόπουλος, Καλογερόπουλος, Στ. Αθανασόπουλος (63’ Χρ. Αθανασόπουλος).

ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ: Λινάρδος, Ε. Σταθόπουλος, Καψιμάλης, Αρβανιταντώνης, Κωνσταντόπουλος, Σύλλας, Γεωργακόπουλος, Αλμπαν, Γιαννακόπουλος (82’ Ασημακόπουλος), Π. Σταθόπουλος, Βενετσανάκος (82’ Στυλιανός).