Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014

Α' Τοπική: Εράνη Φιλιατρων - Τέλος Αγρας 2-0

Με νίκη ξεπέρασε και το εμπόδιο του Τέλου Αγρα η Εράνη καθώς κέρδισε σήμερα το απόγευμα την ομάδα των Γαργαλιάνων με σκορ 2-0.
Και τα δυο ......

τέρματα μπήκαν στο πρώτο ημίχρονιο με το πρώτο στο 8ο μόλις λεπτό με τον Αντρέϊ Κιούτακ και το άλλο στο 36 με πέναλτι που κέρδισε ο Κόλλιας ο οποίος διαμόρφωσε και το σκορ του αγώνα σε 2-0.

Και οι δύο ομάδες είχαν στηθεί πολύ καλά στο γήπεδο, με την τύχη να χαμογελά στην Εράνη. Ο Αγρας προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς όμως αποτέλεσμα μέχρι το 36 όπου το πέναλτι που κέρδισε ο Κόλλιας από τον Ανδρώνη και διαμόρφωσε το 2-0 που έμελε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.
Στην ανάπαυλα η Εράνη αναζήτησε χωρίς επιτυχία το τρίτο γκολ ενώ ο Αγρας τουλάχιστον το γκολ της τιμής χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Στο παρακάτω Video μπορείτε να δείτε φάσεις και γκολ από το παιχνίδι όπως τις κατέγραψε η κάμερα του Φιλιατρά News.