Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2014

Διαβολιτσίου- Εράνη Φιλιατρών 2-3 «Απέδρασε από το Διαβολίτσι στο 87'

Πολύ ωραίο παιχνίδι παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο του Διαβολιτσίου με πολλά γκολ και φάσεις και από τις δύο ομάδες.
Το Διαβολίτσι έκανε καλή εμφάνιση και αυτό φάνηκε στην πίεση που άσκησε σε όλο τον αγώνα στην Εράνη.

Την αρχή των ......

γκολ έκανε η Εράνη με τον Κόλλια στο 12′ μετά από ωραία προσπάθεια, στην συνέχεια το Διαβολίτσι αντέδρασε στο 35′, και στο 45′ με Δασκαλάκη και Ζακκά αντίστοιχα κάνοντας το 2-1 όπου ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δέυτερο ημίχρονο η Εράνη ευτύχησε να ισοφαρίσει στο 68′ πάλι με τον Κόλλια κάνοντας το 2-2.
Η μεγάλη ανατρόπη για την Εράνη έγινε στο 87′ με σκόρερ τον Γιάννη ύστερα από φάουλ που εκτέλεσε ο Χρονόπουλος βρίσκοντας τον Ασημακόπουλο στην μικρή περιοχή και αυτός με την σειρά του βρήκε τον Γιάννη με κεφαλιά.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σερεμέτης, με βοηθούς την Αθανασοπούλου και τον Ταβουλαρέα.

Συνθέσεις ομάδων

Διαβολίτσι: Κουκουτσής, Δημητρίου Π, Κουπούτος (Δημητρίου Θ 68′), Μαυροειδάκος, Παπαγεωργίου, Γεωργαντάς, Θεοδωρόπουλος, Παπαγιάννης, Ζακκάς, Δασκαλάκης, Παλίας.

Εράνη Φιλιατρών: Αθανασόπουλος, Αλμπάν, Μιχαλακόπουλος (Ασημακόπουλος 66′), Αλεξανδρόπουλος, Γιάννης, Μοροσάνου, Αναστασόπουλος, Βλασσόπουλος, Κιούτακ (Κώτσος 58′), Κόλλιας, Νικολόπουλος (Χρονόπουλος 46′)