Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Μοροσάνου «Θέλουμε τη νίκη στο ντέρμπι με Άγρα»

Σε ένα πολύ όμορφο ματς η Εράνη Φιλιατρών κατάφερε να φύγει με το διπλό από το Διαβολίτσι επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 3-2.

Οι Φιλιατρινοί προηγήθηκαν στο σκορ νωρίς αλλά η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να γυρίσει το ματς. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Μιχάλη Ζάγκου μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και έκανε την μεγάλη ανατροπή.

Ο Σίλβιο Μοροσάνου,.....

μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Ήταν ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με πολλά γκολ αρκετές φάσεις και από της δύο ομάδες. Εμείς μπήκαμε δυνατά και προηγηθ;hκαμε αρκετά νωρίς αλλά προς στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου γίναμε αρκετά νευρικοί και χάσαμε την συγκέντρωση μας πράγμα που μας κόστισε και δεχθήκαμε δύο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε να γυρίσουμε το αποτέλεσμα αν και οι αντίπαλοι είχανε και αυτοί κάποιες ευκαιρίες να πάρουν το παιχνίδι. Όσο για το επόμενο παιχνίδι με τον Τέλλο Άγρα είναι ένα τοπικό ντέρμπι και θέλουμε πολύ την νίκη για να παραμείνουμε ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα»